Boris Janíček (vl. jménem Eduard Pergner)

Narozen 19.12. 1935 v Sobotce, v roce 2001 zemřel, 1 syn, 2 dcery. Vystudoval VŠUP Praha, obor sochařství. Po škole pracoval z politických důvodů v dolech, v roce 1960 založil v Kladně divadlo Quovadis, poté působil ve Viole a Miniaturním kabaretu Luxor. V roce 1969 se stal šéfredaktorem měsíčníku pro mládež Lucie a Petr. V letech 1970 - 1972 si vydělává jako myč aut, postupně se vypracoval ve dvorního textaře Petra Spáleného a Jitky Zelenkové a nakonec začal spolupracovat s mnoha našimi populárními zpěváky. V roce 1972 začíná tvořit pod pseudonymem Boris Janíček, neboť měl v té době problémy pod svým vlastním jménem publikovat.

Z jeho nepřeberné sbírky textů připomeňme alespoň několik: Kotě, Tričko, Bernardýn, Maturitní ples (Pavel Horňák), Non stop (Michal David), Horší, když se neotevře padák (Michal Penk), Rád (Jitka Zelenková). Otextoval také album s názvem Rachot, které natočila jeho dcera Tereza, mediálně známá především díky uvádění hitparády Eso na TV Nova v 90. letech.

Je autorem scénáře k filmům Kukačka v temném lese, Strašidla z vikýře, Kuře a především k absolutně nejlepšímu filmovému muzikálu Discopříběh.

Obdržel tato ocenění: 1968 medaile k 50. výročí republiky (ÚV NF), 1978 bronzová medaile Za socialistickou výchovu mládeže.

Zdroj: Kdo je kdo v České republice 94/95, Modrý jezdec, 1994